Artykuł HDTVPolska: Kino domowe z projektorem? Dobry ekran projekcyjny to kluczowy element! Sprawdzamy historię i ofertę polskiej firmy SUPREMA POLSKA

Artykuł HDTVPolska: Kino domowe z projektorem? Dobry ekran projekcyjny to kluczowy element! Sprawdzamy historię i ofertę polskiej firmy SUPREMA POLSKA

Kino domowe z projektorem jako urządzenie wyświetlające obraz to coraz popularniejszy pomysł – szczególnie od kiedy działalność kin została w dużej mierze ograniczona do zera a sporą część czasu spędzamy zamknięci w czterech ścianach. Jeśli rozważamy tego typu instalację w naszym mieszkaniu lub domu, to równie ważnym elementem jest odpowiedni dobór ekranu projekcyjnego. Na przykład któregoś z oferty SUPREMA SCREEN. Przyjrzyjmy się historii i produktom tej marki.

W ciągu ostatnich 20 lat branża AV zmieniła się diametralnie na lepsze. Rozwiązania ograniczone niegdyś do zastosowań komercyjnych, a przez użytkowników domowych uważane za ekstrawagancję – projektory i ekrany projekcyjne – dziś jest codziennością, rozwiązaniem pożądanym przez klientów na wszystkich rynkach – zarówno komercyjnym, jak i rezydencjonalnym i mieszkalnym. Jedno jest pewne: rynek wielkoformatowej projekcji obrazu stale się rozwija, a obecna sytuacja pandemii tylko sprzyja upowszechnieniu tego zjawiska. To właśnie z powodu spędzania większości wolnego czasu w naszych domach i mieszkaniach, coraz częściej na wspólne spędzenie wieczoru wybieramy seanse filmowe, koncerty muzyczne i wydarzenia sportowe – zarówno z sieciowych serwisów wideo, takich jak Netflix, HBO GO czy Player, jak i nośników tradycyjnych np. 4K Ultra HD Blu-ray. Dla prawdziwego kinomana nie ma nic lepszego niż obejrzenie swojego ulubionego filmu, czy koncertu na gigantycznym ekranie, który umożliwi doznania porównywalne z prawdziwym kinem czy salą koncertową.

     Ekran projekcyjny Herkules MAXI

Odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku audio-video jest działalność i oferta polskiej marki SUPREMA SCREEN, pod którą znajdziemy szeroką ofertę ekranów projekcyjnych do zastosowań m.in. w systemach kina domowego. Jeśli posiadamy już projektor lub poważnie rozważamy zbudowanie własnego zestawu rozrywkowego wokół tego urządzenia, następnym krokiem powinny być poszukiwania odpowiedniego ekranu do projekcji obrazu. Bogata i zróżnicowana oferta SUPREMY, nakierowana przede wszystkim na potrzeby wymagającego klienta indywidualnego, z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednego użytkownika.

SUPREMA SCREEN to polska marka ekranów projekcyjnych, systemów mocowań i wind sufitowych do projektorów

SUPREMA SCREEN jest marką polskiej firmy Suprema Polska z siedzibą w Warszawie. Logo tej marki znajdziemy na ekranach projekcyjnych, systemach montażu oraz windach sufitowych do projektorów sprzedawanych zarówno w naszym kraju jak i za granicą. Co istotne, SUPREMA SCREEN posiada w ofercie nie tylko rozwiązania typowe – oferuje również produkty przygotowywane na specjalne zamówienie (indywidualizowany kolor kasety, długość czarnego pasa, szerokość ramki, etc).

     Ekran projekcyjny TAURUS

Asortyment firmy obejmuje ekrany projekcyjne do wielu zastosowań, choć skupia się szczególnie na najbardziej wymagającym rynku – systemach kina domowego. Jednakże SUPREMA SCREEN oferuje ekrany również do sal konferencyjnych, edukacji, rynku wystawienniczo-muzealnego, administracji publicznej, sal kinowych czy kina plenerowego. Producent przekonuje, że posiada w magazynie ponad tysiąc ekranów, gotowych do wysyłki następnego dnia, co pokrywa ponad 95% oferty. Cechą wyróżniającą firmę jest możliwość oferowania innowacyjnych i wysokiej jakości produktów w niezwykle konkurencyjnych cenach. W jaki sposób? Wszystko dzięki nowoczesnemu zakładowi produkcyjnemu, w którym są wytwarzane.

     Ekran projekcyjny DRAKO

   Fabryka Grandview, w której powstają ekrany SUPREMA

Od początku swojej działalności Grandview ewoluował od niedużej manufaktury do potęgi w projektowaniu ekranów i innowacji, jaką jest dzisiaj. Skupiając się na jakości, innowacyjności, spójności oferty i odpowiedzialnej społecznie produkcji, spółka otrzymała wiele nagród, tytułów i certyfikatów na całym świecie. Była też kluczowym uczestnikiem w tworzeniu standardów branżowych i uzyskała ponad 40 tytułów patentów dotyczących własności intelektualnej. Obecnie ekrany projekcyjne produkcji Grandview są używane w instalacjach w ponad 80 krajach na całym świecie i były prezentowane na imprezach takich jak Igrzyska Olimpijskie, Igrzyska Azjatyckie i World EXPO.

Produkcja ekranów SUPREMA odbywa się w maksymalnie ekologicznych warunkach

SUPREMA SCREEN jest bowiem ściśle związana z kanadyjsko-chińską spółką Grandview Crystal Screen, która jest zarówno światowym liderem w projektowaniu i produkcji ekranów projekcyjnych jak i liderem we wprowadzaniu najnowocześniejszych standardów zarządzania produkcją. Historia działalności tej firmy sięga końcówki 20. wieku i to właśnie w jej fabryce powstają ekrany marki SUPREMA. Polska firma przedstawia swojego kluczowego partnera jako posiadacza najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego.

Co wyróżnia fabrykę Grandview, w które powstają ekrany SUPREMA?

Dewiza ZERO POLLUTION. Procesy lakiernicze odbywają się w zaawansowanym bezpyłowym środowisku wykorzystującym system oczyszczania gazów. Wszystkie produkty uboczne są wolne od zanieczyszczeń. Zakłady produkcyjne wytwarzające ekrany SUPREMA posiadają imponujące 40% terenów zielonych. Każdy ekran przechodzi intensywne testy i procesy kontroli jakości. Obejmuje to między innymi badanie bezpieczeństwa elektrycznego, badanie RoHS, testy formaldehydowe, badanie polimerów organicznych itp. Grandview uzyskał certyfikaty zarówno dla systemu kontroli jakości ISO9001, jak i globalnego zarządzania środowiskowego.

     Ekran SUPREMA w procesie produkcji

Aby sprostać wymaganiom klientów na całym świecie, Firma posiada wiele certyfikatów, które zapewniają zgodność ze standardami jakości produktów i procesów produkcyjnych na różnych rynkach. Jedną z ciekawszych innowacyjnych nowości technologicznych przyjaznych środowisku jest wykorzystywanie przez Grandview atramentu UV, nakładanego przy pomocy innowacyjnej, automatycznej, wielkoformatowej drukarki laserowej w miejsce standardowego atramentu na bazie wody. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, ten sposób aplikacji korzystnie wpływa na czystość, precyzyjność i równość krawędzi czarnych obramowań wokół pola projekcyjnego.

Jakie ekrany znajdziemy w ofercie firmy SUPREMA SCREEN?

Oferta ekranów projekcyjnych SUPREMA SCREEN jest niezmiernie szeroka, umożliwia zaspokojenie właściwie tej samej potrzeby na przeróżne sposoby.

Ofertę można podzielić na grupy:

• Ekrany rozwijane elektrycznie – 7 modeli, w tym 7 do kina domowego,
• Ekrany rozwijane elektrycznie do zabudowy – 6 modeli w tym 5 do kina domowego,
• Ekrany rozwijane ręcznie – 3 modele, w tym 2 do kina domowego,
• Ekrany ramowe – 5 modeli w tym 5 do kina domowego,
• Ekrany przenośne – 3 modele w tym 1 do kina domowego.

     Ekran ścienny ramowy TAURUS SLIM ALR

Każda grupa produktowa wyposażona jest w dedykowaną powierzchnię projekcyjną, optymalnie dobraną do konstrukcji ze względu na swoje parametry fizyczne jak i projekcyjne. Większość z nich spełnia najsurowsze standardy reprodukcji kolorów (powyżej 97% zgodności dla materiałów typu Matt White), posiada certyfikat ISF czy najwyższą klasę ognioodporności. Dodatkowe wyposażenie w postaci sterowania na pilota, automatycznego rozwijania czy integracji z systemami sterowania dobierane są do indywidualnych potrzeb.

Budując system projekcji obrazu, w zależności od możliwości instalacyjnych, charakteru i topografii pomieszczenia, a wreszcie wyposażenia i wzornictwa wnętrza oferta SUPREMA SCREEN pozwala na wybór najbardziej odpowiedniego rozwiązania:

  • W pomieszczeniach dedykowanych do projekcji filmowych, tam, gdzie nie ma potrzeby zwijania ekranu, użytkownicy sięgają po ekrany ramowe. Modele TAURUS, TAURUS SLIM czy TAURUS MULTIFORMAT oferują idealnie napiętą powierzchnię, minimalistyczną formę oraz precyzję wykonania. TAURUS SLIM ALR z kolei dedykowany jest do projektorów wyposażonych w ultrakrótkoogniskowy obiektyw.
  • W pomieszczeniach wielofunkcyjnych, np. tam, gdzie ekran po rozwinięciu zakrywa używany na co dzień telewizor użytkownicy decydują się na ekrany ścienno sufitowe rozwijane elektrycznie, np. ANDROMEDA ELEGANT czy DRAKO (z systemem napinaczy). Z kolei wszędzie tam, gdzie dysponujemy sufitem podwieszanym, można schować w jego wnętrzu kasetę ekranu modeli dedykowanych do zabudowy: POLARIS PRO bądź KASTOR PRO (również z systemem napinaczy bocznych).
  • W ofercie SUPREMA SCREEN znajdą coś dla siebie również wszyscy ci, którzy nie chcą montować ekranu na stałe. SUPREMA LIBRA X to poręczny ekran przenośny, rozkładany w 3 sekundy na zasadzie „Pull-up”.

 

Ekrany SUPREMA SCREEN do kina domowego dostępne są w rozmiarach od 78″ do nawet 224″. Ich ceny rzeczywiście nie są ani trochę wygórowane. Ceny nie są wygórowane, podstawowy ekran ramowy o przekątnej 78″ (171 cm szerokości) i formacie 16:9 można kupić za niecałe 1 600 złotych. Atrakcyjność ekranów SUPREMA SCREEN objawia się nie tylko w bardzo dobrym stosunku jakości do ceny, ale przede wszystkim w znikomej awaryjności i precyzyjnej jakości wykonania.

     Przekrój struktury powierzchni projekcyjnej Matt White HD

Z pełną ofertą ekranów projekcyjnych firmy SUPREMA SCREEN można się zapoznać na stronie producenta https://supremascreen.pl/ . Jak odpowiednio dobrać model i gdzie kupić wybrany wariant? W tym pomogą wyspecjalizowani sprzedawcy, u których uzyskamy poradę i nabędziemy ekrany SUPREMA.

Źródło: https://hdtvpolska.com/kino-domowe-z-projektorem-dobry-ekran-projekcyjny-to-kluczowy-element-sprawdzamy-historie-i-oferte-polskiej-firmy-suprema-polska/

Dodaj komentarz