iiyama

Firma iiyama jest czołowym producentem monitorów działającym na skalę międzynarodową. Główna siedziba firmy znajduje się w Tokio w Japonii. Firma istnieje od roku 1973 i produkuje monitory przeznaczone do zastosowań domowych, biurowych i profesjonalnych.

iiyama rozpoczęła działalność w 1973 roku w japońskim Nagano. Początkowo produkowała części do odbiorników telewizyjnych. Pięć lat później – w 1978 roku – wyprodukowała pierwsze monitory marki iiyama.
Dziś jest obecna nie tylko w Azji i Europie, ale też w Ameryce. Zadowolenie swoich klientów stawia wszędzie na pierwszym miejscu. Przyświeca jej proste hasło – be happy. Stale poszukuje nowych rozwiązań. Jako pierwsi wprowadzili na polski rynek monitory, z funkcją podświetlenia obrazu High Brightness. Są również pierwszą firmą, która swoim klientom w Polsce zaoferowała monitory z dostępem do czujnika ruchu i czujnika natężenia światła jednocześnie.

1 lutego 2006 roku weszła w skład grupy firm będących własnością MCJ – japońskiego specjalisty branży IT. Dzięki temu uzyskała potężne zaplecze naukowe i technologiczne, które pozwoliło doskonalić ofertę, by zagwarantować swoim klientom, że każda złotówka wydana na produkty iiyamy ma odbicie w ich najlepszej jakości.