Rozwiązania TEAMUP+ w usprawnieniu spotkań video konferencyjnych

Rozwiązania TEAMUP+ w usprawnieniu spotkań video konferencyjnych

Czym jest rozwiązanie TeamUP+

Pojęcia BYOD i BYOM

Co daje nam TeamUP+?

Zastosowanie rozwiązania TeamUP+ na przykładzie DL-SC41U-TX

Zestawienie Urządzeń

Akcesoria USB

Czym jest TeamUP+

TeamUp + to seria produktów LibertyAV skoncentrowanych na interface’ie USB, zaprojektowanych w celu lepszego ułatwienia pracy grupowej, zarówno w biurze, jak i w pracy zdalnej. Aby lepiej przybliżyć  ideę TeamUP+ należy rozwinąć pojęcia BYOD i BYOM.

Pojęcia BYOD i BYOM

BYOD nie jest nową koncepcją. Chociaż użycie tego akronimu zostało spopularyzowane przez firmę Intel w 2009 r., Koncepcja ta sięga znacznie dalej, począwszy od rozwoju telefonów komórkowych i spowodowanej potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa urządzeń mobilnych do użytku korporacyjnego. Ponieważ wykorzystanie technologii przeniosło się na osobiste urządzenia mobilne – w tym laptopy, tablety i smartfony – wsparcie BYOD dla przedsiębiorstw stało się powszechne w kampusach i miejscach pracy i nie jest już kwestionowane, wręcz oczekiwane. Ludzie chcą korzystać z własnych urządzeń, ponieważ są z nimi najbardziej zaznajomieni –  umieszczają wszystkie swoje aplikacje, preferencje i treści na wyciągnięcie ręki w dowolnym celu i w dowolnym momencie.

Fraza BYOM (Bring Your Own Meeting) coraz częściej pojawia się w przestrzeni AV/IT i jest mocno powiązane z pojęciem „BYOD” (Bring Your Own Device), które było punktem wyjścia dla urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwie. Tylko co to dokładnie oznacza „Bring Your Own Meeting”?

Bring Your Own Meeting (BYOM) odnosi się do rozwiązania w zakresie przestrzeni konferencyjnej, w którym użytkownik steruje technologią spotkania i sali przy użyciu własnych urządzeń. Technologia sali reaguje na to, co użytkownik wnosi do przestrzeni spotkań na swoim urządzeniu, stawiając użytkownika w centrum przepływu pracy i personalizując sposób spotkania. Kontrastuje to z systemami opartymi na salach, w których do inicjowania spotkań używane są dedykowane urządzenia w pokoju, a technologia sali dyktuje i definiuje przebieg spotkania i doświadczenia.

Co daje nam TeamUP+?

Dzięki BYOM to użytkownik ma wpływ na spotkanie, a nie na odwrót. Zamiast użytkowników pracujących w ramach ograniczeń technologii sali, sala daje możliwość użytkownikom integrację urządzeń z ich zawartością jak aplikacji konferencyjnych, kalendarza i nie tylko – w środowisku konferencyjnym.

Dzięki rozwiązaniu TeamUP+ możemy wykorzystać dedykowaną infrastrukturę sali tj: kamery, mikrofony, monitory czy projektor, ale użyć dowolnej platformy video konferencyjnej jak np.: Skype, Teams, Webex, GotoMeeting, Zoom czy Bluejeans, w którą wnosimy ze sobą lub z dedykowanego soft-kodeka, który jest częścią infrastruktury. Dzięki temu zawsze jesteśmy przygotowani do dowolnego spotkania z materiałami, które mamy pod ręką.

Zastosowanie rozwiązania TeamUP+ na przykładzie DL-SC41U-TX

Rozwiązanie TeamUP+ przede wszystkim można wykorzystać w pomieszczeniach z systemami Video Konferencyjnymi, w których znajduje się kamera i mikrofon USB.

Przełącznik DL-SC41U-TX

DigitaLinx DL-SC41U-TX to wieloformatowy automatyczny przełącznik do prezentacji AV 4×1, który obsługuje rozdzielczości video do 4K@60Hz 4:4:4 8-bitowy Deep Color, jest zgodny z HDCP 2.2. Posiada wbudowany hub przełączający USB 3.0 dla sterowania i integracji urządzeń USB, takich jak kamery USB i mikrofony.

Przełącznik posiada cztery wejścia wideo; (2) HDMI, (1) Display Port i (1) USB-C. Wejście USB-C obsługuje wideo, dane (host USB) i ładowanie do 40 W. Wyposażony jest w 2-portowy hub USB klient i 2-portowy USB host, które mogą być przełączane niezależnie lub mogą być przypisane do podążania za wejściem wideo, więc gdy wejście wideo jest wyzwalane lub przełączane, określony port hosta USB również się przełącza. Przełącznik posiada dwa wyjścia matrycowe; HDMI i HDBaseT 2.0.

Transmisja na odległość

Wbudowane wyjście nadajnika HDBaseT 2.0 obsługuje przesyłanie na duże odległości (do 70 metrów) sygnałów audio, video i High Speed ​​USB 2.0 do 190 Mb/s przy użyciu jednego kabla kategorii. Przełącznik jest kompatybilny z odbiornikiem DL-SCU-RX HDBaseT 2.0 (sprzedawany oddzielnie), a odbiornik może zdalnie zasilać DL-SC41U-TX, gdy jest używany w tej konfiguracji.

Automatyzacja

DL-SC41U-TX umożliwia zautomatyzowanie włączania zasilania wyświetlacza za pomocą wstępnie załadowanych poleceń RS232 za każdym razem, gdy sygnał wideo jest wprowadzany do systemu za pomocą dowolnego wejścia AV. Spowoduje również wyłączenie zasilania wyświetlacza po upływie określonego czasu, gdy nie jest obecny żaden sygnał wideo ani nie ma czynności przełączania.

Sterowanie

DL-SC41U-TX może być sterowany za pomocą przycisków na panelu przednim lub za pomocą poleceń API za pomocą RS232 lub Ethernet. Serwer sieciowy / GUI jest wbudowany, który oferuje sterowanie przełączaniem A / V i USB, automatyczne sterowanie wyświetlaczem i zarządzanie EDID.

Zastosowanie

DL-SC41U-TX jest idealny do pokojów wideokonferencyjnych opartych na oprogramowaniu, które wymagają konsolidacji i synchronizacji sygnałów AV i USB z laptopa lub komputera stacjonarnego. UWAGA: Przełącznik DL-SC41U-TX może być używany jako samodzielny przełącznik lub w połączeniu z odbiornikiem HDBaseT. Odbiornik DL-SCU-RX HDBaseT 2.0 (sprzedawany oddzielnie) jest wymagany do uzupełnienia obwodu rozszerzającego. Podczas korzystania z DL-SCU-RX, z odbiornikiem można używać tylko urządzeń USB 2.0 Full Speed.

Zestawienie Urządzeń

Model DL-SCU21C DL-SCU33-SW DL-SC31U-BX DL-SC41U-TX DL-SC41UP-BXTX DL-SCU-RX
Wejścia 3 3 3 4+1 4+1 2
Wyjścia 1 3 1 1+1 1+1 1
Montaż w kasecie stołowej
Rozdzielczość 4K60Hz 4:4:4 4K60Hz 4:4:4 4K60Hz 4:4:4 4K60Hz 4:4:4 4K60Hz 4:4:4 4K60Hz 4:4:4
USB 3.0 Klient* 2 4 4 2 4
USB 2.0 Klient 2
USB 3.0 Host 2 2 3 3 3
Ładowanie przez USB
USB-C One Cable solution***
Specyfikacja HDMI 2.0b 2.0b 2.0b 2.0b 2.0b 2.0b
HDCP 2.2 2.2 2.2 2.2 2.2 2.2
HDR
Power Over Cable (PoC)
Przepustowość 18G 18G 18G 18G 18G 18G
RS-232
Sterowanie IP
Wyjście HDBaseT
Wejście HDBaseT
Zarządzanie EDID
Sposoby sterowania Przyciski, CEC, RS-232 Przyciski, CEC, RS-232, TCP/IP, Styki, Digital I/O Przyciski, CEC,RS-232, TCP/IP Przyciski, CEC, RS-232, TCP/IP Przyciski, CEC, RS-232, TCP/IP CEC, RS-232
Wyjście Audio
Podwójne wyjście Video Mirror Mirror
Diagram
Web DL-SCU21C DL-SCU33-SW DL-SC31U-BX DL-SC41U-TX DL-SC41UP-BXTX DL-SCU-RX
Karta produktu
Instrukcja

Akcesoria USB

Kamery USB

DL-WFH-CAM90

Kamera USB o 90° kącie widzenia. Jakość wideo 1080p/30. Wbudowany mikrofon matrycowy z funkcją redukcji szumów (2d i 3D).

DL-WFH-CAM120

Kamera USB o 120° kącie widzenia. Jakość wideo 1080p/30. Wbudowany mikrofon matrycowy z funkcją redukcji szumów (2D i 3D).

DL-USB-PTZ10

Kamera PTZ USB 2.0. Jakość wideo 1080p/30. 10-krotny zoom optyczny (8.8° – 66°). Współpraca z Team, Zoom, etc. RS232, RS485.

DL-USB-PTZ20

Kamera PTZ USB 3.0/3G-SDI/HDMI/LAN. Jakość wideo 1080p/60. 20-krotny zoom optyczny (6.3° – 72.5°). Współpraca z Team, Zoom, etc. RS232, RS422.

Mikrofony USB

DL-USB-360MIC

Mikrofon USB nablatowy, konferencyjny (360° Omnidirectional). Promień zasięgu 4m. Kancelacja echa. Funkcja MUTE. Mikrofon dedykowany m.in. do systemu “TeamUP+”.

DL-USB-360SPKMIC

Mikrofon-głośnik USB nablatowy, konferencyjny (360° Omnidirectional). Promień zasięgu 5-8m. Kancelacja echa. Funkcja MUTE. Mikrofon dedykowany m.in. do systemu “TeamUP+”.

Dodaj komentarz